Instalace

Instalace Windows 10 IoT Enterprise používá stejný instalační program, jaký si možná pamatujete z několika předchozích operačních systémů Windows Embedded, a to pomocí sady OPK (OEM předinstalační sada). To umožňuje používat k instalaci a nasazení operačního systému v zařízeních stejné známé nástroje. Po dokončení lze instalaci klonovat na jiná zařízení. Je jen na vás, zda si na základě svých preferencí zvolíte 32 nebo 64-bitovou instalaci.

Druhý nástroj – tzv. Návrhář zobrazování a konfigurace – umožňuje vytvářet předkonfigurované systémy, u nichž se dá instalační program spouštět zcela bezobslužně. Jím se dají automatizovat také OOBE (možnosti při prvním spuštění) a případné instalace aplikací. Konfigurace včetně nastavení se ukládá v souboru ppkg, který se nazývá „zřizovací balíček“. Ten obsahuje konfiguraci pomocí souborů XML.

Zřizovací balíček lze použít k dvěma účelům: soubor můžete použít k uložení své konfigurace pro Návrháře zobrazování a konfigurace (ICD) nebo ho nasadit na již nainstalovaný operační systém, aby ho zkonfiguroval.

Napište nebo zavolejte.

Pokud máte zájem o více informací, tak nám napište nebo zavolejte!