Servicing model

Aktualizace

U Windows 10 se model poskytování služeb zcela změnil. Nyní můžete získat své aktualizace čtyřmi způsoby – větvemi. První větev představuje Windows Insider Preview.

Windows Insider Preview
Jedná se o beta-program od Microsoftu. Pokud jste členem programu Windows Insider, získáte všechny funkce a aktualizace zabezpečení co nejdříve. K novým aktualizacím je také možné poslat společnosti Microsoft zpětnou vazbu.

Consumer Branch
Další větví je Consumer Branch – „větev uživatelů“. Ta, jak už název napovídá, je určena pro klasické uživatele Windows. Ti dostávají většinou měsíční aktualizace a musejí je na svých zařízeních všechny nainstalovat. Aktualizace nelze deaktivovat ani nějakou vynechat a přejít rovnou na další. To je dobré i pro vývojáře aplikací, protože pokud svou aplikaci vytvoří pro novou verzi Windows Insider Preview, mají jistotu, že jejich aplikace bude fungovat na všech uživatelských zařízeních. Svou aplikaci mohou vydat spolu s příští uživatelskou aktualizací a mít jistotu, že většina uživatelů bude mít novou verzi Windows 10 do 2 až 3 týdnů.

Current Branch Business – CBB
Další větví je Current Branch Business (CBB). Ta je určena firmám, protože ty většinou provozují své vlastní interní programy a aplikace, které si pro konkrétní verze Windows testují. Takže když přijde nová aktualizace, mohou ji na alespoň čtyři měsíce odložit a otestovat. Během té doby budou dál dostávat pro svá zařízení bezpečnostní aktualizace, ale ne nežádoucí aktualizace funkcí. Po dokončení testů mohou jednoduše aktualizovat na novou verzi Windows nebo pokud je k dispozici, rovnou na další verzi. To je užitečné i pro integrovaný kanál.

Long Term Servicing Branch – LTSB
Poslední větví je Long Term Servicing Branch (LTSB) určená pro integrované systémy. V integrovaném kanálu by měla zařízení běžet alespoň deset let bez jakékoli změny v hlavní konfiguraci. Protože je dnes mnoho zařízení připojených k internetu, důležité jsou aktualizace zabezpečení. Model LTSB je určen právě pro tento scénář: nabízí pouze bezpečnostní aktualizace, ale ne aktualizace funkcí. Tyto aktualizace jsou zaručeny na deset let! Verze LTSB umožňuje také dle potřeby aktualizace zcela zakázat. Verzí LTSB podporuje Microsoft model průmyslového životního cyklu a dává výrobcům OEM plnou kontrolu nad chováním aktualizací v jejich zařízeních.

Napište nebo zavolejte.

Pokud máte zájem o více informací, tak nám napište nebo zavolejte!